Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Mercedes ќе лансира десет нови хибридни модели до 2017-та
 
Spodeli
21 March 2015, 20:01


Mercedes ќе лансира десет нови хибридни модели до 2017-та  Mercedes ќе лансира десет нови хибридни модели до 2017-та
Како што стои во официјалното соопштение, отсега па се' дотогаш германската марка ќе претставува во просек по едно ново хибридно возило на секои четири месеци...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За жал, од Mercedes не сакаат да навлегуваат во детали, но се истакнува дека фокусот ќе биде на модели „од C класата па нагоре“, а потврдено е дека наскоро се очекува да пристигне хибридна изведба на моделот GLE. Треба да се спомене дека во иднина, ознаката „e“ во називот на автомобилите од Mercedes ќе го заменува терминот „plug-in хибрид“.

Другите хибридни новитети би требало да ги сочинуваат изведбите на моделите GLC, GLE Coupe, GLS, следната генерација на Е-Class и сл. Во Mercedes веруваат дека plug-in хибридите може на клиентите да им го понудат „најдоброто од двата света“, односно електрично возење во град и задоволителна автономија на отворен пат, а со заедничка работа на двата мотори ќе се подобрат и перформансите и динамиката на автомобилите.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил