Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Tesla Model S се претвора во подморница кога на компјутерот ќе напишете "007" (Видео)
 
Spodeli
28 February 2015, 11:01


Tesla Model S се претвора во подморница кога на компјутерот ќе напишете "007" (Видео) Tesla Model S Tesla Model S се претвора во подморница кога на компјутерот ќе напишете "007" (Видео)
Уште една причина за повеќе да го сакате Tesla Model S...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Покрај одличните технички карактеристики, Tesla Model S ја изненади јавноста со својот централно поставен дисплеј во кабината, преку кој се контролира голем дел од автомобилот. Неодамна беше откриено уште едно изненадување кое беше скриено во автомобилот. Преку контролното мени вообичаено имате контрола над суспензијата, односно имате избор помеѓу спортски, односно комфорен режим.

Но доколку во контролното мени го впишете бројот "007" на дисплејот се појавува автомобил кој се појави во еден од филмовите на Џејмс Бонд и беше употребен како подморница. Она што е уште поинтересно, е изборот кој го имате на која длабочина ќе возите. Секако, ова е мала шега од страна на Tesla, се надеваме дека никој нема да ги испроба нуркачките способности на автомобилот.


Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил