Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Brabus повторно изненадува – Претставен Brabus 850 6.0 Bi-Turbo Coupe
 
Spodeli
25 February 2015, 17:53


Brabus повторно изненадува – Претставен Brabus 850 6.0 Bi-Turbo Coupe Mercedes-Benz S63 AMG Coupe * Brabus повторно изненадува – Претставен Brabus 850 6.0 Bi-Turbo Coupe
Mercedes-Benz S класата е перфектен пример за привлечен, класичен и воздржан дизајн...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Секако, како и сите останати автомобили постои шанса за подобрување. Таа шанса ја искористи Brabus. Запознајте се со Brabus 850 6.0 Bi-Turbo купето, што во суштина претставува модифицирана верзија од S63 AMG Купето.

За автомобилот има многу да се зборува, почнува со екстериерот. На предниот дел забележани се зголемени пропусти за воздух како и многу од деловите изработени од карбон, додека задниот дел се почести со нов дифузер и нов заден спојлер кои се изработени комплетно од карбон.

Гледан од страна, погледот ќе ви биде заробен од новите тркала кои можат да бидат во големи од 18 до 22 инчни. Во внатрешноста  дојде до нова комбинација на боите, со што 219 делови од ентериерот се бојадисани во златна боја, иста како на новите алуминиумски тркала. Се наближуваме на интересниот дел.

Веруваме дека автомобилските зависници најмногу ги интересира што се крие под поклопецот. Покрај 6.0 значката додадена на името на автомобилот, агрегатот е со зафатнина од 5.9 литри. 5.912 кубни сантиметри да бидеме попрецизни.

Со зголемувањето на агрегатот и додавање на нови турбо полначи како и нова електроника, агрегатот нуди неверојатни 850 КС и 1149Nm вртежен момент. Благодарение на овие промени автомобилот забрзува до 100 km/h за 3.5 секунди, додека од 100 до 200 km/h  се потребни помалку од 6 секунди.


Mercedes-Benz S63 AMG Coupe *
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил