Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Електични автомобили 2015 - Цени, ефикасност, фотографии
 
Spodeli
22 February 2015, 23:58


Електични автомобили 2015 - Цени, ефикасност, фотографии  Електични автомобили 2015 - Цени, ефикасност, фотографии
Сте се запрашале кои се најдобрите електрични автомобили?...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Доколку сте заинтересирани за маркетот на електрични автомобили, тогаш ова е за вас. Електрични автомобили има многу. Некои се добри, некои лоши, помалку и повеќе познати. Решивме да ги оддвоиме најпознатите марки и модели на електрични автомобили кои се достапни на Европскиот пазар.

Renault Twizy - 2 седишта, 80km, 100% електричен. Цена: 7.240 евра.

VW e-Up! - 5 седишта, 130km, 100% електричен. Цена: 26.900 евра

Mitsubishi Outlander PHEV - 5 седишта, 48km, плуг-ин хибрид. Цена: 33.050 евра

BMW i3 - 4 седишта, 130km, 100% електричен. Цена: 35.850 евра

VW Golf GTE - 5 седишта, 50km, плуг-ин хибрид. Цена: 36.900 евра

BMW i8 - 4 седишта, 24km, плуг-ин хибрид. Цена 131.907 евра

Audi A3 e-Tron - 5 седишта, 50km, плуг-ин хибрид. Цена: 37.900 евра.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил