Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Пристигнаа првите фотографии од новата Lada Vesta
 
Spodeli
11 February 2015, 19:31


Пристигнаа првите фотографии од новата Lada Vesta  Пристигнаа првите фотографии од новата Lada Vesta
Кон средината на минатата година, Lada ги претстави концептите XRay и седанот Vesta...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Автомобилите во тој момент изгледаа блиску до производствениот модел, но денес може да ги видиме официјалните фотографии кои произлегоа од една од фабриките на Lada.

Иако автомобилот се уште не е претставен официјално, во продажните салони може да го очекува кон почетокот на ноември оваа година. Според достапните информации, Lada Vesta ќе се продава и на европскиот пазар, а потврда за тоа беше испратениот автомобил во Германија кој беше на детална калибрација на ESP системот.

Потсетуваме, ESP системот ќе биде дел од стандардната опрема на автомобилот.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил