Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Tesla вклучи понуда со 7 седишта за Model S
 
Spodeli
09 February 2015, 18:22


Tesla вклучи понуда со 7 седишта за Model S Tesla Model S Tesla вклучи понуда со 7 седишта за Model S
Tesla Model S, автомобил кој гласи за спортски модел, сега со понуда за превезување на 7 патници...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Оваа иновација беше претставена на овогодишниот автомобилскиот саем во Детроит. Се работи за трет ред на седишта, кои се во различна насока во споредба со стандардните 5 седишта. Третиот ред на седишта е опремен со дво-зонско греење и ладење, како и команди со целиот систем на возилото.

За разлика од останатите автомобилски брендови, Tesla го задржа старото меѓу оскино растојание, со што патниците во "последната клупа" нема да се чувствуваат комфорно како патниците во вториот ред. Почетната цена за овој додаток изнесува 3500 долари, но доколку имате потреба од греење на седиштата, потребни ќе ви бидат 4250 долари.


Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил