Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Citroen со неколку подновувања за DS4 моделот
 
Spodeli
06 February 2015, 20:00


Citroen со неколку подновувања за DS4 моделот Citroën DS4 Citroen со неколку подновувања за DS4 моделот
По неколкуте новитети во поглед на моторизацијата и воведувањето на 3 цилиндричните агрегати, Citroen реши да воведе неколку подобрувања за DS4 моделот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поконкретно, во продажната понуда на DS4 ќе бидат вклучени 3 нови мотори, односно еден бензински и два дизелски, а сите агрегати ги задоволуваат Еуро 6 стандардите. Пред се се најде THP 165 S&S EAT6 агрегатот, кој во суштина е турбо бензинец со автоматски менувач.

Овој агрегат е комплетно пренасочен кон економичноста, па сега неговата просечна потрошувачка изнесува 5.5l/100km, а емисијата на штетни гасови ќе биде помала од 130g/km, што е за 30% помалку од THP 160 агрегатот. На дизелската страна се најде BlueHDI S&S 150 кој е поврзан со шест степен мануелен менувач, кој во просек троши околу 3.9l/100km и притоа произведува 100g/km штетни гасови, додека BlueHDI S&S 180 EAT6 со автоматски менувач просечно троши 4.3l/100km.

Вртежниот момент на бензинскиот агрегат изнесува 240Nm, а “дизелашите” можат да се пофалат со 370 и 400Nm. Покрај обновената моторизација, DS4 ќе биде збогатен со дополнителна опрема како и нов информативен систем со екран осетлив на допир со големина од 7 инчни.


Citroën DS4
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил