Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Volvo го одолговлекува производството на електричните автомобили
 
Spodeli
28 January 2015, 20:09


Volvo го одолговлекува производството на електричните автомобили  Volvo го одолговлекува производството на електричните автомобили
Volvo за следниот период најави претставување на plug-in хибридни модели, додека електричните возила ќе мораат да почекаат уште малку...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Имено, Швеѓаните тврдат дека веќе имаат спремен електричен погон кој можат да доста брзо време да го пуштат во продажба, но компанијата има свое мислење дека сега не е вистинскиот момент за продажба на електрични автомобили и доколку електричниот модел биде издаден во продажба компанијата ќе претрпи значителни загуби.

Моментално Volvo го промовира plug-in хибридниот погон, кој како што велат од Volvo “ќе ги задоволи сите потреби на купувачите”. Компанијата тргна кон овој правец со лансирањето на хибридните модели V60 и XC90.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил