Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Volvo премиерно го претстави S60 Cross County моделот
 
Spodeli
14 January 2015, 12:21


Volvo премиерно го претстави S60 Cross County моделот Volvo S60 Volvo премиерно го претстави S60 Cross County моделот
Најавената Cross Country изведба на моделот S60 покажана во јавност на саемот во Детроит...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со други зборови, се работи за автомобил идентичен на A4/A6 Allroad, Octavia Scout па дури и моделот XC70 од истиот произведувач, но за разлика од овие модели, S60 е лимузински, а не каравански модел.

“Подигната лимузина” звучи оригинално, но да се потсетиме како пред 10 години Subaru го продаваше моделот Outback Sedan под називот Sport Utility Sedan, со тоа и S60 Cross Country влегува во SUS групата. Имено, S60 Cross Country од стандардната верзија се разликува по 65mm повисокото подвозје.

На голем дел од пазарот возилото ќе се продава со погон на сите четири тркала, но во Европа ќе биде достапна и верзијата со погон на предните тркала. При продажбата понудени ќе бидат изведбите T5 AWD со 254 КС и два турбо дизелски мотори D4 2.0 и D5 2.4, но повеќе информации ќе добиеме по службената премиера идната недела.


Volvo S60
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил