Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Погледнете што се случува на авто саемот во Детроит оваа година
 
Spodeli
13 January 2015, 12:34


Погледнете што се случува на авто саемот во Детроит оваа година  Погледнете што се случува на авто саемот во Детроит оваа година
Доколку сте автомобилски љубител сигурно сте слушнале за овој саем...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Од година во година на сцената се појавуваат се подобри и поинтересни автомобили. Оваа година може да ја наречеме убедливо најдобра. Ова е само дел од она што беше прикажано на овогодинешниот саем во Детроит. 

 
 
 
Infiniti официјално пред јавноста го претстави Q60 концептот, кој се смета за иден ривал на BMW 4 и Audi A5. 
 
 
Mercedes-Benz GLE Coupe кој му се заканува на BMW X6
 
 
 
 
Ford исто така изненади со две возила, тркачки настроениот Shelby GT350R, со 5.2 литарски V8 атмосферец и новиот Ford GT кој одзема голем дел од вниманието на публиката. 
 
 
Nissan го претстави XD моделот, за кој смета дека е најдоброто помеѓу големите и малите пик-ап возила. 
 
 
За крај Bolt EV концептот, кој многу наликува на BMW i3  и нуди 320km во електричен режим за цена од 30.000 долари.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил