Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Tesla разработува нова технологија за домашни полначи
 
Spodeli
11 January 2015, 18:16


Tesla разработува нова технологија за домашни полначи Tesla Model S Tesla разработува нова технологија за домашни полначи
Автоматски излегува од ѕидот и налик на змија се спојува со автомобилот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Шефот на Tesla Елон Муск преку социјалната мрежа Твитер сподели неколку информации од новиот полнач наменет електричните модели.

Елон поточно напиша "Станува збор за автоматски полнач кој се извлекува од ѕидот и се спојува со автомобилот, слично на метална змија".

Освен приложените фотографи и кратката изјава, нема никакви дополнителни новости, со што ни преостанува да чекаме до првиот прототип кој ќе "исплива" во јавност.


Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил