Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Volkswagen Passat GTE во служба на германската полиција
 
Spodeli
09 January 2015, 13:41


Volkswagen Passat GTE во служба на германската полиција Volkswagen Passat Volkswagen Passat GTE во служба на германската полиција
Најголем новитет од страна на VW за 2014 година дефинитивно е осмата генерација на моделот Passat...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Првата задача за Passat B8 ќе биде во служба на германската полиција. Тамошната полиција го избра еколошкиот и штедлив Passat GTE хибрид. Она што е интересно кога станува збор за германија, пожарникарите, а исто така и возилата на брзата помош треба да користат хибридни возила.

Потсетуваме, хибридниот Passat GTE е покренат од 4 цилиндричен 1.4 TSI агрегат со максимална сила од 155 КС и електромотор со 113 КС и максимален вртежен момент од 400 Nm. Просечната потрошувачка изнесува 2l/100km и 13 kWh на 100km, со што се произведени 45g CO2 на 100km.

Во еколошки електричен режим автомобилот поминува околу 50km, а покрај Passat GTE во редовите на германската полиција ќе се најде и потполно електричниот e-Golf.


Volkswagen Passat
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил