Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Новиот Audi Q7 нуди забава и за патниците од задните седишта
 
Spodeli
28 December 2014, 16:58


Новиот Audi Q7 нуди забава и за патниците од задните седишта Audi Q7 - old Новиот Audi Q7 нуди забава и за патниците од задните седишта
Таблет уреди наменети за патниците од задната клупа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Audi објави видео за новиот Q7 кој се очекува во текот на следната година. Видеото се фокусира на новитетите во Q7 односно таблет уредите што се дел од системот за информации и забава. Како опција во новиот Q7 ќе може да се докупат два таблет уреди со дијагонална должина од 25 cm и со NVIDIA Target 4 процесори, кои се дел од новиот систем за забава за патниците од задната клупа.

Таблетите ги исполнуваат сите стандарди за безбедност и се посебно прилагодени за ситуации како судир или големи промени на температурата. Уредите имаат Android оперативен систем, опремени се со Bluetooth и NFC опции за поврзување и доаѓаат со 32GB внатрешна меморија. Кога патувањето ќе заврши, корисниците едноставно можат да ги понесат со себе надвор од автомобилот.


Audi Q7 - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил