Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Мотори > Mazda Miata со 1.200 КС
 
Spodeli
13 December 2014, 22:50


Mazda Miata со 1.200 КС Mazda MX-5 Mazda Miata со 1.200 КС
Досега се имаме уверено дека во минијатурната Mazda MX-5 Miata може да се вградат многу големи мотори, но кралот на дрифтингот од Нов Зеланд, „Лудиот Мајк“ Видет отиде „таму каде што претходно не бил никој друг“...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новиот автомобил на „Лудиот Мајк“ е Miata со четири ротори и два Garett турбо полначи. Името на автомобилот е RADBUL и неговата моќ изнесува 1.200 КС, но луѓето од Pulse Performance Race Engineering, чија креација е ова „чудовиште“, сметаат дека од агрегатот ќе успеат да истиснат околу 1.500 КС. Погледнете како тоа изгледа на видео...


Mazda MX-5
 Цени и нивоа на опрема
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Мотори 
 
 
 


Одберете нов автомобил