Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Алонсо одбра Maserati GranCabrio
 
Spodeli
22 March 2010, 15:08


Алонсо одбра Maserati GranCabrio  Алонсо одбра Maserati GranCabrio
Двократниот Ф1 шампион и моментален возач на тимот на Ferrari, го прикажа новиот модел на Maserati кој лично го одбрал - Maserati GranCabrio....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Шпанецот го одбрал елегантниот Maserati со потемна надворешна нијанса и двобојна верзија во внатрешноста. Grigio Granito е името на бојата на екстериерот, додека внатрешноста е комбинација од бела и бордо варијанта.

Pininfarina стилот е очигледен кај новиот автомобил на Алонсо, каде што е посветеното внимание на секој детаљ. Исто така перформансите не се запоставени бидејќи GranCabrio располага со 4.7 - литарски V8 мотор, кој генерира 440 КС. За задоволството да биде уште поголемо, тука е и автоматскиот менувач со 6 степени на пренос.

Алонсо бил импресиониран од просторот кој го нуди GranCabrio кој всушност е првиот четворосед на Maserati, кој може да биде трансформиран и во кабриолет верзија. За целата трансформација во кабриолет, на GranCabrio му се потребни само 20 секунди.

Овој автомобил овој месец треба да се појави на пазарот, а Алонсо уште од сега може да се пофали дека го поседува во својата гаража.

Стари коментари
goran, ovaa kola se kupuva ako ZNAES kaj da gi potrosis parite. site znaat deka ako sakas da bides viden i CENET, treba da vozis nekoj od italjancive.
Напишан од do goran  пред  околу 117 месеци
pa ja so ne vozam formula, gratis da mi go davaat ne bi go zel toa tendzereto lancer,pa kakov i da e,a ne pa alonso :)))))
Напишан од ..  пред  околу 122 месеци
mitsubishu lancer za f1 pilot :)))))))))))))))))))) misla deka trebalo da zeme ferrari 458 italia zakon e
Напишан од smesna smeska  пред  околу 123 месеци
hsssssssssssssshhsh
Напишан од abe abe doran za vakva poznata licnost lancer ziti  пред  околу 124 месеци
koga bi imal tolku pari ne bi zemal nesto vakvo, ovaa kola e nameneta samo za onie so sakaat da imaat stil i neznaat kaj da gi trosat parite, za avto sportist najdobra varijanta treba da bide sekojdnevna kola koja ke bide istunirana i nikoj šo ke nema pojako nesto od negovoto :D primer tuning na noviot mitsubishu lancer e strašno nešto :D:D pozz
Напишан од Goran  пред  околу 124 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил