Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Lada влегува на голема врата во Ф1
 
Spodeli
18 March 2010, 14:26


Lada влегува на голема врата во Ф1  Lada влегува на голема врата во Ф1
Рускиот производител на автомобили Lada, оваа сезона ќе има своја реклама на болидот на Renault. Францускиот тим го потврди партнерството со Русите....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ова не е прв пат производител на автомобили кој не учествува во Ф1 натпреварувањето, да го рекламира својот бренд преку најбрзиот рекламен простор на светот. Да потсетиме дека TATA, индискиот производител на автомобили имаше реклама на болидот на Ferrari.Логото на рускиот производите се наоѓа на шасијата на R30 болидот и таму ќе биде цела оваа сезона. Логото на Lada ќе биде присутно и на комбинезонот на рускиот возач на Renault - Витали Петров, кој воедно е и првиот руски возач во Ф1.

Овој договор доби и поддршка од рускиот премиер Владимир Путин.

Стари коментари
DO ZAGOR.taka e duhu koji hoda.....rusite i denes se prvi vo naoruzuvanje i vselenata ama POSLEDNI VO AVTO INDUSTRIJATA
Напишан од goran honda  пред  околу 112 месеци
ne navreduj be pa ti tolku !!!!!
Напишан од ebs  пред  околу 114 месеци
ne navreduj be pa ti tolku !!!!!
Напишан од ebs  пред  околу 114 месеци
A be shupaci koga Rusite pravea vselenski brodovi i stanici i odea vo vselenata kako da odat na izlet na Matka ostanatite ucea kako se pravat koli zatoa ne treskajte gluposti Lada ova Lada ona prosetajte malce po internet i educirajte se
Напишан од zagor  пред  околу 124 месеци
sto ja sporeduvas so zastava pegla .... ona e izmislena za tie.....
Напишан од darko  пред  околу 124 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 4
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил