Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Сочната Лиз - новиот прекар на болидот на Red Bull
 
Spodeli
11 March 2010, 18:37


Сочната Лиз - новиот прекар на болидот на Red Bull  Сочната Лиз - новиот прекар на болидот на Red Bull
Сочната Лиз е новиот прекар на RB6, болидот за оваа сезона на австрискиот тим. Вицешампионот Фетел му го дал овој прекар на болидот, што би сугерирало на големиот потенцијал кој го има RB6....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Младиот Германец редовно на своите болиди им дава чудни прекари, па така минатогодишниот болид RB5 беше наречен "Kate's Dirty Sister" бидејќи ланскиот болид беше многу побрз од претходниот во 2008 година кој беше наречен само Kate.

Дури од времето кога Фетел возеше во Toro Rosso, болидите добивале прекар. Така болидот на Toro Rosso со кој дојде до првата победа во својата кариера на Монца, беше наречен Julie.

Оваа година, Фетел заедно со својот Red Bull атакува на светската титула која лани заврши во рацете на Батон и тогашниот Brawn GP, сегашен Mercedes GP.

Стари коментари
Види линк http://koli.com.mk/forum_nov/showthread.php?p=14699#post14699 F1 vo Makedonija na ALFA TV
Напишан од Борис  пред  околу 124 месеци
ke ima li prenos od formula 1 na naekoja televizija?
Напишан од Lambe  пред  околу 124 месеци
Bogami veke sve e mozno vo formulava, nisto ne e kako porano. :-((
Напишан од Nikola  пред  околу 124 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил