Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Red Bull најавува застанувањата во пит пократки од 2 секунди
 
Spodeli
09 March 2010, 15:34


Red Bull најавува застанувањата во пит пократки од 2 секунди  Red Bull најавува застанувањата во пит пократки од 2 секунди
Поради новиот правилник каде што е забрането долевање на гориво, единствена работа на механичарите во гаражите остана менувањето на гумите....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Многу тимови прогнозираат застанувања од 3 секунди, но од Red Bull со најава за пит стоп, пократок од 2 секунди.

Механичарите во предсезонските припреми интензивно тренирале за да ја унапредат брзината на промена на гумите, а неслужбениот рекорд го држи тимот на Red Bull, каде што 18 механичари успеале да променат се што е потребно за 1,8 секунди.

Директорот на Red Bull F1 Team Кристијан Хорнер, предвидува дека застанувањата во питот ќе траат пократко од 2 секунди оваа сезона. Според него, оваа појава ќе биде сосема нормална и очекувана.

„Направивме неколку застанувања пократки од две секунди. Механичарите беа брзи како молња. Тие во текот на зимата тренираа напорно. Ја изгубија неопходната тежина и сега се побрзи во целиот процес. Клучот на успехот е работата во теретана.“

Сезоната започнува овој викенд во Бахреин. Дискутирајте повеќе на нашиот форум.

Видео од механичарскиот тим на тестирањата во Барселона:

Стари коментари
kolku gorivo sobira eden rezervar na f1 bolid
Напишан од dejan  пред  околу 119 месеци
2 sekundi e mozno ama vo ubrzana snimka :D:D:D:D
Напишан од hhahhaahhaha  пред  околу 124 месеци
Дај види ги на ЈУТУБ спори се ко баби,и они ќе мењале гуми за помалку од 2 секунди.Овие од Ред Бул ако успеат да сменат гуми воопшто на Вебер и Ветел,на следно влегување у бокс гајба пиво им носат на болидот за частење
Напишан од Злате  пред  околу 124 месеци
moze da za 2-sekundi ali na son
Напишан од viko-stip  пред  околу 124 месеци
ja ne veruvam :D
Напишан од Goran  пред  околу 124 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил