Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Mercedes ги потврди новитетите за следната година
 
Spodeli
11 December 2014, 01:41


Mercedes ги потврди новитетите за следната година  Mercedes ги потврди новитетите за следната година
Mercedes-Benz гo објави планот за лансирање на новитети во наредната година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Врз основа на објавеното може да се заклучи дека 2015-та ќе биде отворена со доаѓањето на AMG Sport линијата чија премиера ќе се одржи на саемот во Детроит, следниот месец. Стартот на оваа линија ќе го означат моделите C450 и GLE450 Coupe.

Во март, на пазарот ќе пристигнат и Mercedes-Maybach S Class, CLA Shooting Brake, C Class Plug-in Hyubrid и AMG GT. Во април на европските пазари ќе се појави V Class 4Matic, како и Smart ForTwo Cabriolet, но и неговата моќна Brabus изведба.

Во јуни, Mercedes ќе ги презентира новитетите во својата SUV понуда, односно новиот GLC (тековен GLK), GLE и GLE Coupe (тековен ML). Во септември ќе пристигне освежената А Class, a ноември е резервиран за премиерата на C Class Coupe.

Како и да е, најверојатно ова не се сите автомобили со кои германскиот производител ќе сака да не запознае во текот на следната година.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил