Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Започна производството на Ford Mondeo Hybrid
 
Spodeli
29 November 2014, 00:23


Започна производството на Ford Mondeo Hybrid Ford Mondeo Започна производството на Ford Mondeo Hybrid
Во својата фабрика во Валенсија, Ford започна со производството на новото Mondeo, овој пат во хибридна верзија...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако се очекуваше EcoBoost комбинација, Mondeo Hybrid доаѓа со класичен 2,0-литарски бензински мотор и два дополнителни електромотори, по еден на секоја оска. Покрај бензин, автомобилот го придвижува и литиум - јонска батерија од 1,4 kWh. Просечната потрошувачка на гориво останува на нивото 4,2 l/100 km со емисија на CO2 од 99 g/km.

Според тврдењата на Ford, Mondeo Hybrid ќе има 10-годишна гаранција на батериите односно гаранција дека тие ќе издржат дури 241.402 километри без дефект и загуба на потенцијалот.


Ford Mondeo
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил