Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Jaguar F-Type на саемот во Лос Анџелес
 
Spodeli
23 November 2014, 12:35


Jaguar F-Type на саемот во Лос Анџелес Jaguar F-Type Cabrio Jaguar F-Type на саемот во Лос Анџелес
Jaguar F-Type експресно стана еден од фаворитите меѓу љубителите на автомобили, главно поради неговиот исклучителен дизајн, моќниот и гласен мотор и спортското управување. Накратко кажано, тој е достоен наследник на познатата икона E-Type...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Лос Анџелес можеби е најсоодветното место за презентација на еден ваков модел. Погонот на сите тркала е стандарден кај верзијата F-Type R со моќност од 550 КС, а ќе биде опција кај F-Type S со V6 мотор и 380 КС. Системот првично ја испраќа моќноста кон задните тркала, но истата може да биде дистрибуирана и напред (до 50 проценти) кога е потребно. Јaguar додаде и некои детали кои визуелно го разликуваат AWD моделот од стандардниот, како што странични прагови во боја на каросеријата и нов дизајн хаубата. Сепак, погонот на сите четири тркала повлекува и зголемување на вкупната тежина за 80 kg.


Jaguar F-Type Cabrio
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил