Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Volvo најавува уште еден мал кросовер, наречен XC40
 
Spodeli
14 November 2014, 11:31


Volvo најавува уште еден мал кросовер, наречен XC40  Volvo најавува уште еден мал кросовер, наречен XC40
Volvo најавува проширување на својата понуда со нов автомобил во кросовер класата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Шефот на Volvo, Хакан Самуелсон во своето последно интервју изјави дека на пазарот му е потребен уште еден мал кросовер автомобил и дека Volvo ќе го надополни празното место во пазарот со ново компактно, но премиум пакување.

Автомобилот се очекува да биде базиран на CMA платформата, која Volvo ја користи за моделот Geelyjem. Овој автомобил на пазарот ќе пристигне за околу 4 години, а Самуелсон додаде дека до 2018 година неодамна претставената втора генерација на моделот XC90 ќе биде најстар автомобил во понудата на компанијата, што значи дека од Volvo не очекува целокупна промена на понудата.

За крај да додадеме дека Самуелсон изјави како Volvo во идниот период ќе биде фокусиран само кон произведување на потполно нови автомобили, па затоа очекувајте автомобили со многу новитети и иновации што се карактеристични за компанијата Volvo.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил