Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Tesla повторно го пролонгираше лансирањето на Model X
 
Spodeli
07 November 2014, 15:32


Tesla повторно го пролонгираше лансирањето на Model X  Tesla повторно го пролонгираше лансирањето на Model X
Tesla Motors ги повторува своите постапки, презакажано претставувањето на Model X ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Да се потсетиме, автомобилот требаше на пазарот да пристигне при крајот на минатата година. Но, кратко пред продажбата на автомобилот, компанијата изјави како датумот е сменет, а автомобилот ќе се продава на самиот почеток од 2015 година.

За жал автомобилот ќе почека. Според последните информации од компанијата, автомобилот ќе се продава во втората половина од 2015 година.

Tesla Motors објасни дека потребно им е повеќе време да го тестираат автомобилот, со што тој ќе биде спремен за секојдневно користење.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил