Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Volkswagen ги потврди CC и Alltrack изведбите за новиот Passat
 
Spodeli
28 October 2014, 10:35


Volkswagen ги потврди CC и Alltrack изведбите за новиот Passat Volkswagen Passat - old Volkswagen ги потврди CC и Alltrack изведбите за новиот Passat
Досега германците ја претставија лимузинската и караванската изведба за новата генерација на Passat...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Но, не запираат овде... Клаус Бишоф, кој е еден од главните дизајнери во Vw ја потврди информацијата за CC и Alltrack изведбите. Но според информациите од друг извор, исто така близок до Volkswagen, продажбата на сегашниот CC модел ќе се одвива уште 2 години, што значи дека новиот Passat CC ќе се најде во продажните салони во 2016 година.

На друга страна го имате Passat Alltrack кој ќе се појави малку порано од CC моделот, односно се очекува Alltrack да биде претставен на следниот автомобилски саем во Женева.


Volkswagen Passat - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил