Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Новите сопственици на Tesla се бесни на компанијата. Дали станува збор за измама?
 
Spodeli
24 October 2014, 17:02


Новите сопственици на Tesla се бесни на компанијата. Дали станува збор за измама? Tesla Model S Новите сопственици на Tesla се бесни на компанијата. Дали станува збор за измама?
Неодамна Tesla Model S доби неколку унапредувања...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Погон на сите четири тркала, низа сигурносни технологии, адаптивен темпомат, систем за препознавање на сообраќајни знаци и сензори за авто пилотски режим. Споменатите технологии Tesla почна да ги вградува пред околу две недели, а сопствениците ќе можат да ги активираат при почетокот на идната година.

Но новите сопственици кои купиле автомобил пред новите надградувања не биле известени за новостите кои ќе пристигнат, иако станува збор за само неколку недели. Не можеме со сигурност да кажеме дали станува збор за измама или само непромислена грешка, сепак е лошо за сопствениците и за угледот на фирмата.

 

Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил