Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > LaFerrari покренат само од електричен погон (Видео)
 
Spodeli
22 October 2014, 14:19


LaFerrari покренат само од електричен погон (Видео) Ferrari LaFerrari * LaFerrari покренат само од електричен погон (Видео)
Типичните хибридни автомобили можат да се движат само на електрична енергија на одреден број километри...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Да, LaFerrari е хибриден автомобил, но далеку од оние секојдневните. Покрај батериите и електромоторот, возилото поседува моќен V12 агрегат. За разлика од хибридните модели на McLaren и Porsche, овој италијанец може да работи во потполно електричен режим, при кој е речиси без шумен.

 

Видеото е снимено на Европски “track day” на кој може да видите прекрасен црн примерок Ferrari LaFerrari како тивко се прикрадува низ тунел, пред да се активира гласниот V12 агрегат.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил