Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Авто саемот во Париз заработи 15 милиони евра само од влезници
 
Spodeli
22 October 2014, 13:00


Авто саемот во Париз заработи 15 милиони евра само од влезници  Авто саемот во Париз заработи 15 милиони евра само од влезници
Овогодинешниот Париски саем руши рекорди со повеќе од 1,2 милиони посетители...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Пред неколку дена се затворија вратите на 113. меѓународен саем за автомобили во Париз, низ кои поминаа 1.253.513 посетители. Со овие бројки со сигурност може да кажеме дека саемот претставува најголема светска изложба на автомобили. Сето тоа ќе ги стане јасно кога ќе го споредиме со саемот во Франкфурт, на кој имаше 900.000 посетители.

Доколку знаеме дека влезницата за францускиот саем чини 14 евра, не е тешко да израчунаме дека организаторите инкасирале најмалку 15 милиони евра. Не е ни чудо, затоа што беа претставени повеќе од 100 нови возила и десетици концепт возила кои навистина привлекоа големо внимание. 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил