Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Volvo планира да ја прошири својата понуда со нови купе и кабрио модели
 
Spodeli
15 October 2014, 11:01


Volvo планира да ја прошири својата понуда со нови купе и кабрио модели  Volvo планира да ја прошири својата понуда со нови купе и кабрио модели
Претседателот на Volvo кој е задолжен за истражување и развод, изјави дека шведскиот произведувач ќе ја прошири својата понуда со нови модели...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поточно, оваа изјава произлезе од Петар Мертенс, во која кажа дека компанијата е моментално посветена на обновување на својата понуда, но по завршувањето на тој процес, Volvo ќе почне со производство на купе и кабриолет модели. Сепак Мертенс не сакаше да даде дополнителни информации, затоа што е релативно рано за откривање на било какви детали поврзани со новите модели.

Но претседателот на Volvo потврди дека новиот предводник на понудата, S90 моделот, ќе се појави на пазарот во текот на идната година. Се што беше кажано за овој модел е дека ќе биде базиран на SPA платформата и дека неговиот изглед е “прекрасен”.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил