Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Tesla наскоро со бесплатни станици за полнење батерии и во Скопје!
 
Spodeli
12 October 2014, 16:54


Tesla наскоро со бесплатни станици за полнење батерии и во Скопје! Tesla Model S Tesla наскоро со бесплатни станици за полнење батерии и во Скопје!
Иднината кај нас пристигнува многу порано отколку се надевавме! Најпопуларниот производител на електрични автомобили, Tesla, ќе изгради станица за брзо полнење на батерии во Скопје, при крајот на наредната, односно почетокот на 2016-та година!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Станиците нема да наплаќаат воопшто за полнењето на батериите, како што е тоа случај со истите што моментално ги има во САД и неколку земји од ЕУ. Единствено, возачот треба да „фати место“. Бесплатното полнење е наменето само за сопствениците на Tesla моделите. 

Станиците се секогаш лоцирани близу некои маркети или ресторани, како времето за полнење би го потрошиле за нешто корисно, како на пример оброк или шопинг. Брзите полначи на овие станици, ќе можат да ги наполнат батериите до 50% за само 20 минути, што би било доволно за околу 100-150 km возење.

Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
 
 


Одберете нов автомобил