Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Шуми задоволен од издржливоста на Мерцедес
 
Spodeli
19 February 2010, 13:55


Шуми задоволен од издржливоста на Мерцедес  Шуми задоволен од издржливоста на Мерцедес
Михаел Шумахер изјави дека после вчерашниот прв ден од третите предсезонски тестови во Шпанија, е комплетно задоволен од издржливоста и недостатокот на проблеми на новиот болид на Мерцедес....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Вчера, седумкратниот шампион извозе 111 кругови на пистата Херес и покри дистанца од 492 километри. Миахел комплетно ја исполни програмата и го постигна шестиот резултат на денот.

„Мократа патека на Херес беше голем предизвик за сите. Покрај тешкотиите успеавме да ја исполниме комплетната програма. При овие услови многу тешко можеме да знаеме што прават противниците и да го споредуваме нашето со нивното темпо“.

„Извозев 111 круга без никаков технички проблем, факт што докажува дека новиот болид има одлична издржливност“, изјави Шумахер.

„Темпото ни е исто и можеме мирно да продолжиме со работата околу нагодувањето и вглобувањето на болидот пред почетокот на сезоната 2010 година“, заврши Германецот.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
sumi veke e kao dedo na bastun treba da e vo penzija taa zanesotina teska ako bese dobar ke go ostaveja vo FERARI a ne da ode vo MERCEDES za da i potpune praznoto mesto se znae koj ke bide sanpijon ovaa godina FERARI zaedno se znae so (FERNANDO ALONSO) najdobar.
Напишан од viko-stip  пред  околу 124 месеци
sumi veke e kao dedo na bastun treba da e vo penzija taa zanesotina teska ako bese dobar ke go ostaveja vo FERARI a ne da ode vo MERCEDES za da i potpune praznoto mesto se znae koj ke bide sanpijon ovaa godina FERARI zaedno se znae so (FERNANDO ALONSO) najdobar.
Напишан од viko-stip  пред  околу 124 месеци
со сигурност ви кажувам дека оваа година ќе биде повторно заживување на формула 1 со враќањето на најголемата ѕвезда во историјата на формула1 Michael Schumacher едноствавно човекот плени со неговото возење, со било кој тим може да биде шампион, мислам дека champion for 2010 ќе биде Michael Schumacher поздрав до сите негови фанови од мене
Напишан од игор  пред  околу 125 месеци
со сигурност ви кажувам дека оваа година ќе биде повторно заживување на формула 1 со враќањето на најголемата ѕвезда во историјата на формула1 Michael Schumacher едноствавно човекот плени со неговото возење, со било кој тим може да биде шампион, мислам дека champion for 2010 ќе биде Michael Schumacher поздрав до сите негови фанови од мене
Напишан од игор  пред  околу 125 месеци
13 sezoni bez propustena F1-trka od 1994 do 2006...sampionot povtorno se vrati na stazite,so nerpenie go ocekuvam pocetokot na F1 trkite...napred Schumi
Напишан од davor  пред  околу 125 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил