Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Toyota ветува намалена потрошувачка на идните хибрид модели
 
Spodeli
08 October 2014, 16:32


Toyota ветува намалена потрошувачка на идните хибрид модели  Toyota ветува намалена потрошувачка на идните хибрид модели
Шефот на Toyota со јасни планови за во иднина...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Хибридните автомобили стануваат се позастапени во автомобилската индустрија. Toyota на тоа одговори со најавување на уште пониска потрошувачка кај своите хибридни модели. Иако многу авто-компании се префрлија на литиумските батерии, Toyota останува со својата “старо школска” хибрид технологија.

“Фактот дека продадовме околу 7 милиони хибридни автомобили е доволен да останеме на старата технологија”, изјави шефот на Toyota Карл Шличт. “Сеуште гледаме простор за подобрување на оваа технологија и намалување на потрошувачката, како и цената за одржување на истиот”, надополни Шличт. 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил