Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Новиот Hyundai i20 на саемот во Париз
 
Spodeli
05 October 2014, 12:15


Новиот Hyundai i20 на саемот во Париз Hyundai i20 Новиот Hyundai i20 на саемот во Париз
Корејскиот производител смета дека i20 е достоен на својата задача кога е во прашање менталитетот на европските потрошувачи...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Преку новата генерација на i20, Hyundai продолжува со европската филозофија, што значи дека во својата понуда става автомобили кои не се скапи, но исто така не се и премногу атрактивни. Новиот хечбек се позиционира во B сегментот, во кој треба да им се спротивстави на имиња како VW Polо, Renault Clio, Skoda Fabia и сл. Сепак, корејскиот производител смета дека i20 е достоен на својата задача кога е во прашање менталитетот на европските потрошувачи.

Автомобилот може да се пофали со LED предни и задни светла и задна камера. Сепак, најголемата промена е во однос на ентериерот. Меѓуоскиното растојание е подолго за 5 cm, што овозможува повеќе простор во внатрешноста на возилото, односно највеќе простор за нозете на патниците во класата.


Hyundai i20
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил