Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Dacia ќе ги укине моделите Lodgy, Dokker и Logan MCV?
 
Spodeli
01 October 2014, 11:22


Dacia ќе ги укине моделите Lodgy, Dokker и Logan MCV? Dacia Lodgy Dacia ќе ги укине моделите Lodgy, Dokker и Logan MCV?
И покрај глобалниот раст од 30 отсто, некои модели едноставно не успеаја ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Renault најави дека се подготвува зимска чистка во Dacia, која ќе резултира со прекин на производството на некои модели кои не успеале да го привлечат вниманието на купувачите. Така, несреќна судбина ги очекува моделите Lodgy, Dokker и Logan MCV кои многу малку придонеле во растот од 30 проценти што го забележа Dacia.

На пример, продажбата на Lodgy опаднала за 44 отсто во првата половина од оваа година, додека пак Logan MCV во 2014-та е продаден во само 24.000 копии.


Dacia Lodgy
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил