Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Шумахер ги продолжува подтовките без личен доктор
 
Spodeli
17 February 2010, 16:27


Шумахер ги продолжува подтовките без личен доктор  Шумахер ги продолжува подтовките без личен доктор
Личниот доктор на Михаел Шумахер, нема да патува до Шпанија за претстојаната трета сесија тестови пред почетокот на новата сезона....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

При првите официјални испитувања, седумкратниот светски шампион беше придружуван од страна на д-р Јоханес Пејл, кој требаше да го следи неговото здравје. Според зборовите на Шумахер, повредата во вратот му е потполно излечена и веќе нема потреба од постојан надрозр на Д-р Пејл.

„Докторот беше со мене при преходните тестови во Валенсија за да ме прегледува после секое преоптеретување. Тој има патувано со мене многу пати поради повредата на вратот“, изјави Шумахер.

„Сакаме да сме сигурни дека потполно сум подготвен и повеќе нема да има потреба од негово присуство покрај мене. Повеќе немам никакви болки и доктор Пејл нема да биде со мене неделава на Херес“, дополни 41-годишниот германец.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил