Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Освежен и со нов погон: Volvo V40 Cross Country
 
Spodeli
28 September 2014, 19:09


Освежен и со нов погон: Volvo V40 Cross Country Volvo V40 Освежен и со нов погон: Volvo V40 Cross Country
Volvo го претстави освежениот V40 Cross Country за 2015-та година, кој ќе биде збогатен со многу нови детали, посилен агрегат и 4x4 погон ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За разлика од неговиот претходник кој нудеше само теренски (off-road) стил и погон на предните тркала, од наредната година Volvo V40 Cross Country ќе биде збогатен со посилниот T5 од 245 КС во комбинација со перманентен AWD погон.

Ова суштински значи дека конечно V40 Cross Country ќе може да застане во линија со модели како А4 Allroad Quattro и BMW X1.

Подобро некогаш отколку никогаш.


Volvo V40
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил