Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Алонсо се пресели да живее поблиску до Ферари
 
Spodeli
17 February 2010, 16:24


Алонсо се пресели да живее поблиску до Ферари  Алонсо се пресели да живее поблиску до Ферари
Фернандо Алонсо се премести да живее поблиску до базата на својот нов тим Ферари во Маранело....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Шпанецот нема да да се пресели во Маранело, но ќе ја скрати двојно дистанцата, за разлика од својот претходен дом во швајцарскиот град Мон сур Рол.

Двократниот светски шампион ќе остане во Швајцарија, каде се и повеќето од неговите колеги во Формула 1, но ќе живее во Лугано, град што се наоѓа на границата со Италија.

Во државата на чоколадите и часовниците поради даночните поволности живеат и Михаел Шумахер, Ник Хајдфелд, Тимо Глок, Јарно Трули, Себастијан Фетел, Луис Хамилтон, Педро де ла Роса, Хајки Ковалаинен, Адриан Сутил.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил