Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Toyota ќе го претстави ривалот на Nissan Juke
 
Spodeli
24 September 2014, 18:09


Toyota ќе го претстави ривалот на Nissan Juke  Toyota ќе го претстави ривалот на Nissan Juke
На претстојниот саем за автомобили во Париз големо внимание ќе им биде посветено на компактните crossover-и и SUV модели ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Toyota покажува дека во никој случај не планира незаинтересирано да посматра од аголот.

Имено, во францускиот главен град, Јапонците ќе ја претстават својата идеја за тоа како би изгледал идниот конкурент на Nissan Juke.

Зад прилично неоригиналното име С-HR се крие визуелно многу интересен автомобил кој освен исчекорот на Toyota кон нов сегмент, сугерира и на тоа како би изгледал идниот дизајнерски јазик на производителот.

За жал, засега не располагаме со технички детали за возилото, освен информацијата дека под хаубата ќе биде сместен хибриден погон.

За повеќе информации ќе мора да почекаме до отворањето на саемот.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил