Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Dacia најави Stepway изведби од моделите Dokker и Lodgy
 
Spodeli
23 September 2014, 02:21


Dacia најави Stepway изведби од моделите Dokker и Lodgy Dacia Dokker Dacia најави Stepway изведби од моделите Dokker и Lodgy
На претстојниот саем за автомобили во Париз, Dacia ќе ги претстави Stepway изведбите од моделите Dokker и Lodgy, кои секако ќе бидат под влијание на crossover стилот ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со други зборови, овие модели ќе бидат опремени со дополнителни пластични браници, лакови на тркалата, прагови и подвозје, а од стандардните изведби ќе се разликуваат и по редизајнираните светла за магла, носачите поставени на покривот како и ретровизорите. Секако, вреди да се споменат и 16-инчните алуминиумски тркала.

Внатрешноста носи мали промени како што се неколку нови украси и нови навлаки со Stepway ознаки.

Моторизацијата ќе се состои од еден бензински и еден дизел мотор. Поконкретно, Lodgy Stepway ќе биде придвижуван од ТCe 115 и dCi 110, a Dokker Stepway од TCe 115 и dCi 90.Dacia Dokker
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Dacia Lodgy
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил