Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Шумахер: Направивме се според зацртаното
 
Spodeli
15 February 2010, 14:35


Шумахер: Направивме се според зацртаното  Шумахер: Направивме се според зацртаното
Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, денеска изјави дека е задоволен од тренинзите на стазите во шпански Херез во претходни седум дена...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

„Добро работевме, иако дождот повремено ни сметаше да си ги извршуваме своите задачи. Сепак, квалитетно ги искористивме тренинзите и направивме се што имавме зацртано.“ - изјави германскиот ас за Еуроспорт, кој во наредните три сезони ќе вози за екипата на Мерцедес.

Задоволен од тренинзите беше и првиот човек на екипата Рос Браун кој истакна дека механичарите и инженерите на Мерцедес во Херез успеале да забележат што уште мора да се направи за болидот да биде подготвен за почетокот на сезоната.

„Тренинзите поминаа скоро во најдобар ред, и мислам дека седумте дена беа доволни механичарите да видат што уште треба да се направи за болидот да стане конкурентен во пресрет на почетокот на новата сезона.“ - изјави Браун.

Новата сезона во најелитното авто-мото натпреварување започнува на 14-ти март со Големата награда на Бахреин во Манами.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
ovaa sezona ke e katastrofa za schumacher. Barem taka jas mislam.
Напишан од en.ti.  пред  околу 117 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил