Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Хамилтон најбрз на тренингот во Херез
 
Spodeli
15 February 2010, 14:11


Хамилтон најбрз на тренингот во Херез  Хамилтон најбрз на тренингот во Херез
Возачот на МекЛарен, Луис Хамилтон постигна најбрзо време на тренингот на екипите од Формула 1, кој се одржа во шпанскиот град Херез....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поранешниот светски шампион, стазата ја помина во време од една минута, 19 секунди и 58 стотинки, што претставуваше најбрзо време во споредба со она на конкурентите на стазата.

Возачот на екипата Форс Индија, Адријан Сутил, ја зазеде втората позиција, додека третото место му припадна на возачот на Вилијамс, односно поранешниот пилот на БраунГП, Рубенс Баричело.

Новата сезона од најелитното авто-мото натпреварување започнува на 14-ти март со трката за Големата награда на Бахреин во Манама.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил