Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Расте вредноста на акците на Tesla Motors
 
Spodeli
09 September 2014, 16:48


Расте вредноста на акците на Tesla Motors  Расте вредноста на акците на Tesla Motors
Иако автомобилите на Tesla Motors не се купувани од широката маса, акциите на оваа компанија рушат рекорди...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

По бројните тестови на познатиот Model S, беа пријавени голем број на грешки. Но, Tesla на тоа се спротивстави со гаранција на автомобилите на неограничена километража, во рок од 8 години, потег кој има големо влијание на перцепцијата за марката и секако вредноста на акциите. Многумина аналитичари прогнозираат дека до 2017 година акциите во Tesla Motors ќе надминат и 400 долари. За истата година е планирано отварање на Gigafactory, фабрика за производство на батерии со вредност од 5 милијарни долари.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил