Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Mercedes GLA се покажа одлично на EuroNCAP тестот
 
Spodeli
05 September 2014, 20:55


Mercedes GLA се покажа одлично на EuroNCAP тестот Mercedes-Benz GLA Mercedes GLA се покажа одлично на EuroNCAP тестот
Ако по некоја случајност автомобилите ги рангираме во големи и мали брендови, највоочливи ќе бидат тестовите за безбедност ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Пред малку беа објавени безбедностите тестови за Mercedes GLA 200 CDI 4x2. Очекувано од Германската компанија, максимални 5 ѕвезди. Заштитата за патниците е оценета со 96%, заштита за деца 88%, а функционалноста на заштитните системи се оценети со 70%. Според EuroNCAP Mercedes GLA освои вкупно 67% поени.


Mercedes-Benz GLA
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил