Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Toyota подобра од Ford на американскиот пазар
 
Spodeli
04 September 2014, 21:59


Toyota подобра од Ford на американскиот пазар  Toyota подобра од Ford на американскиот пазар
Иако постојат многу статии според кои Американците не купуваат јапонски автомобили, неодамна објавените резултати од продажбата во САД го кажуваат токму спротивното ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Изминатиот месец со 246.200 продадени автомобили Toyota претставуваше вистинско изненадување за Ford, истиснувајќи го американскиот производител на втората позиција на неговиот „матичен“ пазар со вкупно 222.174 продадени примероци.

Во секој случај, многу неочекувано. Како и да е, империјата речиси сигурно ќе го возврати ударот, па есенва и последниот квартал од годината ќе бидат многу интересни, бидејќи во овој период ќе се формулира и конечниот годишен распоред на марките на најголемиот светски автомобилски пазар!

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил