Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Луксуз на високо ниво - Brabus Mercedes Sprinter
 
Spodeli
04 September 2014, 20:11


Луксуз на високо ниво - Brabus Mercedes Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Луксуз на високо ниво - Brabus Mercedes Sprinter
Компанијата Brabus го претстави својот нов проект наменет за Mercedes Sprinter...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ова квалитетно комбе доби низа на атрактивни детали од Brabus. 18 инчни тркала, нови браници, LED светла, па дури и извуден систем. Но, најголемото изненадување е ентериерот на ова возило. За поголем простор зголемено е меѓу оскиното растојание на возилото и кровот е подигнат за неколку сантиметри.

Во внатрешноста ќе најдете четири кожни седишта кои се потполно мобилни и можат да се преклопат во формна на лежалка. Седиштата се опремени со масажери, вентилација, ладење, греење, а нивното подесување е електрично. Но добрата не застануваат овде. Во внатрешноста исто така е вграден фрижидер, како и апарат за кафе.

Возилото е опремено со шест индивидуални светалки за читање, а тука е и интегрираниот кровен LED дисплеј, кој има дури 12 анимации кои патниците можат да ги изберат. Како јагода на шлагот се најде звучниот систем од Dolby Digital со снага од 1.200 вати.


Mercedes-Benz Sprinter
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил