Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Колку време е потребно за еден круг со Zastava 101 на Nurburgring?
 
Spodeli
03 September 2014, 18:22


Колку време е потребно за еден круг со Zastava 101 на Nurburgring? Zastava 101 Колку време е потребно за еден круг со Zastava 101 на Nurburgring?
Nurburgring Nordschleife е една од најпознатите патеки која е синоним за брзо возење...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Но, понекогаш патеката е посетена и од неспортски возила. Таков беше случајот кога со Citroen AX дизел беше извозен круг за помалку од 10 минути. Но сега имаме нешто поинтересно. Станува збор за автомобил добро прознат на нашите простори, Zastava 101. 20,8 километарската патека ја "претрча" за 15 минути и 20 секунди. Возење кое вреди да се погледне...

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил