Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Најбрзото такси на светот со 660 КС
 
Spodeli
03 September 2014, 00:08


Најбрзото такси на светот со 660 КС Mercedes-Benz C63 AMG * Најбрзото такси на светот со 660 КС
Ова во никој случај не е обично такси возило...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Германската компанија Taxi-Süd Recklinghausen во својата флота има вклучено и Mercedes-Benz C-Class во изведба 63 AMG. Тоа само по себе е навистина интересно, особено ако се земе предвид дека не станува збор за "нормален" C63 AMG, туку дополнително модифициран модел со подобри перформанси.

Благодарение на промените на турбо системот и електронската централна единица, моторот развива 660 КС и максимален вртежен момент од 750 Nm. Ова го прави еден од најбрзите такси автомобили во светот.

Се разбира, овој супер моќен C-Class нема да пренесува патници по германските патишта. Тоа ќе го прават десетте примероци од новиот Mercedes-Benz E 220 CDI или петнаесетте Е 220T. C63 AMG ќе биде користен како т.н. "Event Car" а за оваа намена друштво ќе му прават и Mercedes-Benz S-Class и Hummer H2 со шест врати.

Што се' може да направи Mercedes-Benz C63 AMG, погледнете на приложените фотографии…

 

 


Mercedes-Benz C63 AMG *
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил