Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Ова се автомобилите кои најмалку се крадат во САД
 
Spodeli
02 September 2014, 23:10


Ова се автомобилите кои најмалку се крадат во САД Tesla Model S Ова се автомобилите кои најмалку се крадат во САД
Минатата година титулата за најмалку краден автомобил беше поделена меѓу дури осум модели...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Tesla Model S веќе е прогласен за еден од најбезбедните автомобили во својата класа, а сега и практично се покажа дека е имун на кражби.

Минатата година титулата за најмалку краден автомобил беше поделена меѓу дури осум модели: Dodge Journey, Volkswagen Tiguan, Audi A4, Acura RDX, Toyota Matrix, Lexus HS 250 hybrid, Honda CR-V и Hyundai Tucson.

Оваа година има само еден крал - Tesla Model S.

Електричниот автомобил од Palo Alto забележа коефициент од само 0,15 на 1.000 произведени автомобили, додека просекот на кражби во САД е 3,5 автомобили на илјада примероци. Најлошо оценет автомобил е повторно Honda Accord. Минатата година од другата страна на Атлантикот исчезнале дури 54.000 примероци од овој модел.

Една од причините поради ниското ниво на кражби на Model S е опременоста со врвни системи за безбедност, но од друга страна непопуларноста кај крадците се должи и на малата побарувачка на делови за овој автомобил.

Дали ваквата ситуација ќе се промени во догледно време - останува да видиме.


Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил