Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Пристигнува новиот Volvo XC90
 
Spodeli
29 August 2014, 20:13


Пристигнува новиот Volvo XC90 Volvo XC90 Пристигнува новиот Volvo XC90
Втората генерација на Volvo XC90, која е од големо значење на шведската компанија е претставена на јавноста...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На сите ни е добро позната првата генерација на XC90. Автомобил кој нудеше максимална заштита на патниците при возењето. Неодамна се појавија фотографии од новата, втора генерација на славниот XC90. Втората генерација на возила ќе биде базирана на SPA платформа, која понатаму ќе послужи како база на серија други модели.

Новиот XC90 ќе пристигне со погонска единица со ознака Drive-E, односно 2.0 литарски четирицилиндричен агрегат со турбо полнач, но "врв" на понудата ќе биде Т8 моделот, во кој ќе биде вграден бензински агрегат и електро мотор, а вкупната моќ ќе изнесува 400 коњски сили.Во поглед на дизајнот, автомобилот го задржи стариот "коцкест" изглед, но претрпе низа на промени промени. Почнувајќи од предните LED светла кои се во форма на буквата Т, промени на задниот дел, па се до 22 инчните тркала. Во поглед на ентериерот, автомобилот е максимално луксузен.Луксузен до тоа ниво што командите ќе добијат кристални додатоци кои се досега невидени во автомобил од оваа класа. Се очекува автомобилот да биде издаден во продажба идната година.


Volvo XC90
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил