Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Споредби > BMW M3 против Porsche Macan Turbo
 
Spodeli
25 August 2014, 17:01


BMW M3 против Porsche Macan Turbo BMW M3 - 2013 BMW M3 против Porsche Macan Turbo
Погледнете го видеото, можеби крајниот резултат ќе ве изненади...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

И двата автомобила може да превезуваат по пет патници и имаат слична цена. Припаѓаат на различни сегменти, но доаѓаат од Германија. Станува збор за Porsche Macan Turbo со 3,6-литарски V6 агрегат со 400 КС и 550 Nm и седум-брзински менувач со двојна спојка. Масата на овој кросовер изнесува 1.925 kg и истиот располага со интегрален погон.

Од друга страна е М3 со 3,0-литарски агрегат со 425 КС и 550 Nm. Опремен е исто така, со седум - брзински менувач со двојна спојка, но погонот е само на задните тркала. Вкупната тежина на автомобилот изнесува 1.630 kg.

И двата модела имаат "launch control" систем, а прашањето што во ваква ситуација секој си го поставува е кој автомобил е подобар. Дали погонот на сите тркала значи предност за кросоверот, или предноста е на страната на подобриот сооднос тежина - моќ кој го има BMW?

Погледнете го видеото, можеби крајниот резултат ќе ве изненади...


Porsche Macan
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Споредби 
 
 
 


Одберете нов автомобил