Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Dacia Duster pick-up сликан за време на неговото тестирање
 
Spodeli
12 August 2014, 21:00


Dacia Duster pick-up сликан за време на неговото тестирање Dacia Duster Dacia Duster pick-up сликан за време на неговото тестирање
Кон крајот на минатата година го видовме моделот Dacia Duster pick-up во форма на концепт кој беше развиен од страна на романското застапништво на Renault...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сега можеме да видиме дека Dacia сериозно го тестира својот прототип а производствената верзија би можела да се појави веќе на саемот за автомобили во Париз.

Доколку овој проект се реализира, сигурно ќе привлече нови клиенти, кои од својата Dacia очекуваат повеќе. Duster во моментов има само една каросериска верзија, а доколку стане достапен и како pick-up веројатно ќе биде понуден со мотори од сегашниот модел.

Во зависност од степенот на моторизација, Duster pick-up ќе биде достапен со погон на задните односно на сите тркала.

Од она што се гледа на фотографиите, може да се заклучи дека моделот би бил добро освежување за Dacia.


Dacia Duster
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил